Náš příběh

Proč to děláme a jak to celé začalo

Před několika roky jsme koupili rozpadlý statek v CHKO Kokořínsko a v zápalu rekonstrukce začal vznikat i kurník KOKOBOX. Vzhledem k našemu časovému vytížení a profesi jsme se zaměřili na minimalizaci časových nákladů s chovem, životností a celkovým užitným komfortem pro slepice a chovatele. V roce 2021 jsme získali na MEZINÁRODNÍHO AGROSALONU ZEMĚ ŽIVITELKA hlavní cenu ZLATÝ KLAS a provedli řadu investic do strojního vybavení, projektování a 3D tisku.  Zároveň jsme zaregistrovali ochranou známku KOKOBOX a na některá naše řešení podali patentovou přihlášku a průmyslový vzor.  

V roce 2022 jsme se zaměřili na zdraví našich zákazníků, proto kromě masivního dřeva, používáme surové exteriérové překližky s emisní třídou E1 – s nejnižšími emisemi škodlivin a zároveň ve spolupráci s významným výrobcem barev nabízíme povrchovou úpravu kurníků splňující „Bezpečnost dětských hraček“ dle normy DIN EN 71-3 .  

Velkou část našich kurníků instalujeme v novostavbách, kde kromě radosti z chovu přinášíme i hezký doplněk pro vaši zahradu. Pokud se chcete i vy stát hrdým majitelem kurníku KOKOBOX, tak nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na vás Štěpa a Anička

Štěpán JAVORČÁK

zakladatel

Technik, praktik, detailista, manažer, cestovatel, statkář a král, který tři dcery má. Málokdy se probudí beze slov „mám nápad“. Když se pro něco rozhodne, o čem si vážně myslí, že má smysl, jde si za tím, ať je cesta jakkoliv klikatá. Je optimistický, hledající i v časech a událostech zdánlivě nepříznivých to dobré. Rád potkává nové lidi a poslouchá jejich příběhy, stejně tak i on nadšeně  a barvitě vypráví ty své. Když relaxuje, sedí v křesle po prababičce a popíjí malý silný černý čaj s citrónem a medem. 
Anicka_o nas

Ing. arch. Anna EISELTOVÁ

projekt a design

Kreativní, pracovitá, vytrvalá, milující rodinu, přírodu a zahradničení. Ve volné chvíli projektuje nejen stavby, ale i naše kurníky, peče křupavé chleby v kachlovém sporáku a naplno se věnuje našim děvčatům. Anička je postrachem všech řemeslníků, kterým doslova za zády sází jednu kytku za druhou, aby ta naše venkovská zahrada vypadala k světu co nejdříve. Zahrada a výlety do tajemných dolů Kokořínska a jihočeských lesů je pro ni největší relax. 

KOKOBOX na sociálních sítích:

© Roantes s.r.o.

Roantes s.r.o.

Štěpán JAVORČÁK

Adresa